Make your own free website on Tripod.com

Duo Skarka - Pohl

Home
Biografie
Koncerty
Projekty
Janacek - Revueltas 2008
Multimedia
Odkazy
Kontakt
Josef Skarka
Richard Pohl

English Version

Welcome at our official pages

Na těchto stránkách najdete veškeré informace o nás: biografie, koncerty, video a audio nahrávky, novinky (viz níže), kritiky, fotografie a kontakt.

"Pěvec Josef Škarka a pianista Richard Pohl tvoří výborně souznějící dvojici, která se stále výrazněji uplatňuje v našem koncertním životě..." (Věra Lejsková, Rovnost)

"Škarkův nosný, krásný bas i senzitivně souznějící hra Pohlova připravily posluchačům intenzivní zážitek. Janáčkovy Detvanské písně zněly ukázněně, promyšleně a s perfektní výslovností. Dvořákovy Biblické písně dýchaly zrající reflexí." (Alena Borková, Rovnost)

Skarka-Pohl-Prague01.jpg
Photo by Petr Kurecka

Novinky

Duo Skarka-Pohl v Mexico City, 2008
Duo Skarka-Pohl v Mexico City, 2008

Květen 2013 - Josef Škarka zvítězil na Mezinárodní pěvecké soutěži ve Žďáru nad Sázavou v konkurenci 35 zemí světa. Koncertní turné vítězů, kde se představilo též Duo Škarka - Pohl se zapsalo jako jedno z nejúspěšnějších v historii této soutěže (vystoupení v Jihlavě, Vlašimi, Velké Bíteši, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Žďáru nad Sázavou).

Listopad 2012 - Dlouho očekávané turné k desátému výročí založení dua začíná v Jeseníku, místu historicky prvního společného veřejného vystoupení obou umělců.

Listopad 2010 - Mahlerovské koncerty Dua Škarka - Pohl zakončil slavnostní gala recitál ve Stockholmu (Švédsko). Poděkování za organizaci koncertu patří Českému centru ve Stockholmu, Arte management Yvetta Tannenberger a jeho Excelenci RnDr. Janu Károvi, CsC., velvyslanci České republiky ve Švédsku.

Říjen 2010 - Závěrečná část světově sledovaného festivalu Gustav Mahler 2010 patří třem recitálům Dua Škarka-Pohl s písněmi Gustava Mahlera, Almy Mahler - Schindler a německého romantismu. Pro více informací navštivte stránky projektu na www.gustavmahler.eu 

Červenec 2010 - Benefiční koncert na poutním místě Panny Marie Pomocné ve Zlatých Horách, na němž vystoupilo Duo spolu se sopranistkou Kateřinou Kalvachovou - Šmídovou se stalo jedním z nejúspěšnějších představení na tomto slavnostním pódiu v historii. Více informací na www.melodiaart.com

Duben 2010 - Duo vystoupilo na dvou dalších koncertech v Praze - v kostele Sv. Vavřince a na Hudební fakultě Akademie múzických umění. Oba koncerty si získaly přízeň publika i kritiky.
 
Březen 2010 - Duo bylo pozváno k natočení písňového cyklu na slova Víta Slívy "Souvrať" Lukáše Sommera (kterým byl napsán exkluzivně pro ně) pro český rozhlas. Více informací viz www.lukassommer.com  
 
Únor 2010 - Duo vystoupilo na slavnostním koncertě ve Smetanově muzeum v Praze spolu s Lubošem Skalou (basbaryton) a Katarínou Bachmanovou (klavír). Koncertem provázel Dr. Václav Němec a Dr. Jan Králík.
 
Leden 2010 - Duo bylo pozváno k přednesení recitálu při příležitosti oslav Nového roku v Lázních Jeseník.
 
Listopad 2009 - Josef Škarka se za doprovodu Richarda Pohla úspěšně zúčastnil Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. Mezi cenami, které obdržel vyniká ocenění pro nejlepšího českého účastníka, 2. cena v kategorii Opera a zvláštní ocenění za nejlepší provedení soudobé písně. Duo také uskutečnilo úspěšný koncert na Žofíně a bylo pozváno k natáčení pro Český rozhlas.
 
Srpen 2009 - Po velmi úspěšném koncertním představení v Manětíně se Duo zúčastnilo Mezinárodního festivalu Ad honorem Mozart v Praze. V soutěži, pořádané při této příležitosti získal Josef Škarka druhou cenu. Soutěž probíhala na Bertramce, finální kolo s orchestrem zahrnovalo vystoupení ve Stavovském divadle.
 
Březen 2009 - Stránky doplněné o nové video klipy a také o kompletní online prezentaci našeho mezinárodního projektu kulturní interakce mezi ČR a Mexikem z roku 2008.
 
06/12/2008 - Mezinárodní turné v rámci "1. skladatelské soutěže Janáček - Revueltas 2008" skončilo závěrečným galakoncertem v Arcibiskupském paláci v Mexico City. Koncerty zahrnující také živé vysílání z rádia IMER byly doplněné přednáškami, mistrovskými třídami a články v tisku i rozhovorem v mexické televizi (Chanell 22). Rádi bychom touto cestou poděkovali mezinárodnímu produkčnímu týmu za skvělou práci a těšíme se na další ročník v roce 2010!
 
17/11/2008 - Po úspěšném závěrečném galavečeru v Praze projekt konečně dospěl do své závěrečné fáze. Duo Škarka-Pohl nyní nastupuje k letu do Mexika, kde vystoupí na několika výzamných koncertních scénách, včetně hradu Chapultepec nebo Sále Carlose Chaveze.
 
Říjen 2008 - V druhé fázi 1. skladatelské soutěži Janáček - Revueltas 2008 pokračovala koncerty v Jeseníku, Javorníku, Vilémově a Brně. Nové svěží skladby mladých talentů z Mexika, doplněné výběrem toho nejlepšího z hudby obou zemí zapůsobilo na české publikum hlubokým dojmem. Turné končí slavnostním galakoncertem v Praze v kostele Svatého Vavřince, 26. října v 19:00.
 
Srpen 2008 - 1. skladatelská soutěž Janáček - Revueltas 2008 oficiálně vstoupila do své druhé fáze. Oficiální zahájení proběhlo v Muzeu Antonína Dvořáka v Praze a setkalo se s vřelým příjetím publika. Mezi hosty nechyběl ani pan Antonio Lopéz, kulturní atašé mexického velvyslanectví. Projekt bude nyní pokračovat koncertním turné v ČR a Mexiku.
 
Červen 2008 - Oficiální výsledky První skladatelské soutěže Janáček - Revueltas 2008 vyhlášeny. Pro více informací navštivte sekci Projekty.
 
Květen 2008 - První fáze projektu ukončena. Informace o výsledcích soutěže budou vyhlášeny počátkem června. V sekci odkazy přidán link na interview, poskytnuté Josefem Škarkou pro server ihned.cz.
 
Březen 2008 - Zveřejněny první oficiální informace o mezinárodním projektu. Duo připravuje profilové CD, které by mělo být vydáno do konce roku. 
 
Únor 2008 - Josef Škarka byl vybrán jako oficiální tvář společnosti EPOS, exkluzivního výrobce luxusních švýcarských hodinek.
 
Leden 2008 - Duo Škarka - Pohl oznamuje nový projekt, který pořádá ve spolupráci s Mexickou hudební univerzitou (CIEM) a který bude v následující koncertní sezóně probíhat v rámci obou zúčastněných zemí. Koncerty budou obsahovat mexickou i českou hudbu a také skladby, exkluzivně zkomponované pro Duo Škarka-Pohl. Podrobnější informace uvedeme během následujícíh týdnů.
 
Prosinec 2007 - Duo Škarka - Pohl bude vysíláno celosvětovým internetovým rozhlasem Last.fm Některé jejich nahrávky byly také vybrány známým hudebním serverem 7digital pro online distribuci. Více informací najdete v sekci Odkazy.
 
Září 2007 - Duo Škarka - Pohl začalo svůj cyklus podzimních recitálů úspěšnými vystoupeními na Rejvízu a v Dvořákově muzeu v Praze. Oba koncerty byly úspěšné a umělci byli pozváni k dalším vystoupením. V Praze mimo jiné provedli píseň Sen Pavla Kopeckého za osobní přítomnosti autora. Ten je poté požádal k dalšímu provedení díla, tentokrát v rámci festivalu v Třídení v Praze (koncert se uskuteční 3. prosince).
 
Leden 2007 - Duo Škarka - Pohl uskuteční v následující sezoně koncertní sérii, v níž se představí s písňovým programem romantickým i moderním. Součástí budou recitály v Praze (24.9.) a Brně (28.11.).
 
10/12/06 - Josef Škarka získal na listopadové Mezinárodní pěvecké soutěži Karlovy Vary 2006 2. cenu v kategorii píseň, spolu s cenami Muzea Antonína Dvořáka a nakladatelství Baerenreiter. Článek v časopise Harmonie vyzdivhl zejména jeho inteligenci, profesionální práci s hlasem a výtečný komorní přednes.
 
20/4/06 - Jarní koncert abonentního cyklu brněnské konzervatoře představil nadané mladé umělce, mezi nimi současné i bývalé studenty. Na programu koncertu k poctě výročí Josefa Suka v Konventu Milosrdných bratří v Brně nebyla jen hudba tohoto skladatele, ale i Brahmse, či Mahlera. Duo Škarka - Pohl předneslo vybraná díla z Mahlerova nádherného cyklu Des Knabes Wunderhorn (Chlapcův kouzelný roh). Provedení se setkalo s velmi příznivým ohlasem.

8/12/05 - Duo vystoupilo na speciálním benefičním večeru pro nadaci "HAIMAOM" v Olomouci. Koncert z děl Dvořáka, Mahlera, Bacha či Händela si získal úspěšná hodnocení v tisku i rozhlase.

24/6/05 - Koncert v Praze v kostele Svatého Vavřince (sídlo Pražského jara). Duo se představilo spolu s tak významnými osobnostmi jakými bezesporu jsou Zdeněk Hnát, Radovan Lukavský, Kryštof Lecian nebo mladý talent Ladislav Doležel. Mezi zvláštními hosty nechyběli Josef Suk, Antonín Kubálek, Gabriela Vránová, Antonín Matzner a další.

18/5/05 - Recitál na Janáčkově akademii múzických umění (Schubertovy písně).

30/11/04 - Duo se zúčastnilo koncertu české meziválečné komorní tvorby. Působivý Haasův cyklus podle čínské poezie přednesli v rámci festivalu České hudby 2004 (pod záštitou Charlese Mackerrase).

22/11/04 - Na základě mimořádně úspěšného účinkování na festivalu Moravský podzim, duo Škarka - Pohl bylo pozváno k prezentaci na "Dnech mladých interpretů". Na kritikou vysoko oceněném koncertě zazněly písně francouzských a českých skladatelů dvacátého století .

07/10/04 - "Mezinárodní hudební festival Moravský podzim 2004" představil dva maldé talenty, basbaritonistu Josefa Škarku a pianistu Richarda Pohla, kteří přednesli písně Dvořáka a Janáčka. Jejich procítěné a promyšlené podání okouzlilo
téměř vyprodaný sál brněnského Konventu a publikum si vynutilo i přídavek v podobě další z Biblických písní. Vynikající kritiky na tento koncert přinesly deníky (Rovnost) i odborné magazíny (Hudební rozhledy).